Reference

s5 logo

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. +420 608 800 009+420 608 800 009

Václav Čermák

Dostal jsem k šedesátinám od dcery a jejího přítele dárek - let balonem od fy. HaBalon z Tišnova. Od prosince jsem se připravoval na let a čím víc se datum blížilo, tím víc jsem byl zvědavý, jaké to bude, a manželka nadávala dceři, co to bylo za nápad. (Měla strach, ale nevím z čeho, ona neletěla).

Ráno v 5,30 h. jsme se synem vyrazili ke startu a nějak jsme se zamotali po cestě a viděli jsme první balony ve vzduchu. Říkal jsem: no a je to v pytli, už odstartovali. Ale těch balonů tam bylo víc...

Náš HaBalon startoval poslední, možná čekali na nás (tímto se omlouvám za zpoždění), balon už se nadouval a já jsem šel rovnou nasedat do koše. Než jsme se rozkoukali, už jsme byli v takových 10-20 metrech, že nebyl ani čas přemýšlet, jak se zvedneme atd.

Vzlet byl úplně tichý a jemný a vůbec tam nefoukalo!!! Jak by taky v baloně mohlo. V takových 300 m to byla nádherná podívaná na Karlštejn a okolí. Pilot a letuška byli velice mladí a hrozně příjemní. Byli jsme v balonu 4 cestující a bylo nám jedno, kam poletíme, tak jsme letěli podle větru (kam vítr, tam plášť ) přes kopec na Vinařice. Chvilku jsme byli ve výšce asi 800 m, pak zpátky dolů.

Udělal jsem hromadu fotek z výšky a některé jsou velice zajímavé.

Za Vinařicemi jsme lehce dosedli na zem přesně na „kopečku" (proto křestní list je Páni z kopečku).Byli jsme pokřtěni ohněm (zapalovač), vodou (šampáňo) a zemí a dostali výborné občerstvení. Celá akce byla perfektně připravena od startu až do a po přistání. Bylo to opravdu nádherné a jsem rád že jsem letěl.

Tímto bych chtěl poděkovat pilotovi panu Tomáši Habánovi, letušce Johaně Huňáčkové a doprovodu v autě Michalu Rybářovi. Tento let doporučuji všem kdo chce zažít něco velice pěkného.

Ještě jednou mnohokrát děkuji za krásný zážitek. Václav Čermák