Čím se lišíte od konkurence?

Během chystání balónu se rozhlížíte po krajině, povídáte si s letuškou, nemusíte se o nic starat, poté nastoupíte do koše ke zkušenému pilotovi, který je i instruktorem, tudíž o nedostatek zkušeností nemusíte mít obavy. Během letu se pilot nsaží, abyste z letu měli jen ty nejhezčí zážitky, po přistání probíhá slavnostní ceremoniál, při němž jste pasováni na novodobou šlechtu. A jelikož šlechta potřebuje služebnictvo, tak Vás naše posádka pohostí občerstvením a pilot Vám na památku vypíše křestní list.

 

Kdy a jak se létá, jak let probíhá?

Létáme v každém ročním období, lety jsou ovšem závislé na počasí. Mezi faktory ovlivňující vzlet i průběh letu patří především rychlost větru (konstrukčně max. do 7,5 m/s, ale pro pasažérské létání 4 m/s), bouřková činnost, četnost srážek, v některých případech mlha či nízká oblačnost, blíže o letových podmínkách rozhoduje pilot po konzultaci s meteorologickou stanicí.

 

Mám letenku, jak postupovat?

Zavolejte na naše telefonní číslo +420 608 800 009 nebo nás kontaktujte prostřednictvím e-mailu na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., společně vybereme vhodný termín a domluvíme si bližší informace k místu startu a plánovanému setkání.

 

Kde létáte?

Létáme po celé ČR, takže nemusíte mít obavu, že bychom se nepřizpůsobili. Pravidelně startujeme z Ostravy, Šumperku, Konopiště, Karlštějna, Lednicko-Valtického areálu, Českého Ráje, Brna, Olomouce, či dle individuálního přání zákazníků.

Seznam pravidelně létaných lokalit naleznete v záložce Odkud létáme?

 

 

Co s sebou a co na sebe?

Především dobrou náladu, přátele a „přístroj“ pro pořízení unikátních fotografií. Během letu je teplota v koši podobná jako na zemi, navíc z hořáku sálá poměrně velké množství tepla, což zajišťuje zvýšení teploty o 2 až 3 °C. Během letu nefouká, tudíž pocitová teplota je vyšší. Doporučujeme sportovní obuv i oblečení, dlouhé kalhoty se občas hodí, jelikož nikdy nevíme, kde přistaneme. Nic nebrání tomu, abyste si vzali na sebe svůj denní oděv, hlavně ať se jedná o oblečení, ve kterém se cítíte příjemně a pohodlně.

 

Co všechno bude vidět?

Létáme ve výškách cca 150 - 600 metrů nad zemí. Je to proto, abyste si mohli prohlédnout všechny detaily a třeba i zavolali dolů na "domorodce", kteří se budou více než obvykle podobat malým mravenečkům v obrovském mraveništi. Na přání pasažérů může pilot vystoupat i do větších výšek, abyste se mohli pořádně porozhlédnout po krajině. Rychlost plavby balonu je závislá na vzdušných proudech a to znamená, že průměrně létáme asi 10 - 15 km/h.

 

Co když není vhodné počasí na let?

Nemusíte se bát, let společně po telefonické domluvě přeložíme na nejbližší možný termín, který bude vyhovovat především Vám, a samozřejmě i s ohledem na počasí.

 

Z čeho se balon skládá?

Balon obsahuje několik částí, které jsou na sobě závislé a nepostradatelné. Proutěný koš tvoří bezpečný prostor pro posádku, v němž jsou ukotveny plynové láhve připojené k hořáku. Bez plynu bychom nevytopili obal balonu na dostatečnou teplotu a nebyli schopni překonat zákon přitažlivosti. K rámu hořáku jsou připevněna ocelová lanka, která tvoří přechod mezi košem a obalem. K tomu abychom balon nafoukli, postačí dva fyzicky zdatní jedinci mávající rukama s látkou balonu, aby jej naplnili studeným vzduchem. S tím se však v dnešní době nesetkáme, lenost díky ventilátoru vyhrává.

 

 

S jakými létáte balony?

K dispozici máme šest rodinných balonů, které svou velikostí zajišťují jak dostatečné pohodlí, tak soukromí a současně i to nejdůležitější, že se Vám pilot po celou dobu letu věnuje. Na rozdíl od velkých košů pro 16 – 32 zde panuje vždy přátelská a příjemná atmosféra, let se je možné uzpůsobit Vašim přáním a konkrétní podobě krajiny. V naší flotile naleznete:

 • OK 9003Racerzávodní balon, s nímž se můžete setkat během soukromých letů do dvou osob nebo při adrenalinových letech
 • OK 0011Vivium – skvělá volba pro svatbu a teambuildingy nebo početnější rodiny, kam se vejde až deset osob
 • OK 0099Lindstranďák – optimální volba pro rodinné a skupinové lety, vejde se do něj pohodlně osm osob
 • OK 0123LuckyBalon – jste-li menší rodina, či skupinka přátel nebo toužíte jen po prostoru během letu, pak je tato volba s kapacitou pro šest osob přímo pro Vás
 • OK 1234TÜV – reklamní balon společnosti TÜV SÜD – ideální pro menší rodiny a nebo malé soukromé lety s kapacitou do pěti míst
 • OK 1986New Holland – reklamní balon společnosti – skvělá volba pro skupinky do čtyř osob

 

Lze balon řídit?

Říct pilotovi: „Teď to vem tady doprava nad naši chalupu“ je spíše zbožným přáním, než splnitelným pokynem. Přesto může pilot směr letu ovládat díky stoupání a klesání do stanovené výšky, a upravit tak v podstatě i směr, jelikož v různých výškách fouká různým směrem. Ovšem ne vždy tomu tak je. Čím je vítr silnější, tím je možnost manévrovatelnosti menší. Ne nadarmo se říká: „kam vítr, tam plášť". Proto na tyto informace pamatujte již při domlouvání letu, abychom jej pro Vás naplánovali co nejvíce dle Vašich představ.

 

Cena letenky se mi zdá docela vysoká, chci se zeptat, z čeho se skládá a za co tedy platím?

Cena letenky se skládá z mnoha faktorů a vždy záleží na velikosti balonu a počtu pasažérů v něm přepravovaných. Pro zjednodušení výpočtu uvádíme cenu při čtyřech pasažérech v balonu. Níže uvedené položky jsou vždy vyčísleny na celý let.

 • Pořizovací cena balónu dle velikosti: 1 000 000 – 1 500 000,- Kč
 • Nálet, který balón během své existence zvládne: 300 – 400 hodin, jednoduchým výpočtem tedy zjistíme amortizaci balonu na let: 4 000 - 5 000,- Kč
 • Školená obsluha zabezpečující samotný let: 4 500 - 5 400,- Kč
 • Spotřeba plynu na let: 2 500 - 3 500,- Kč
 • Nafta + amortizace auta, vozíku, ventilátoru: 1 500 – 2 000,- Kč
 • Občerstvení: 1 000,- Kč
 • Pojištění pasažérů, zajištění provozování, opravy balónu: 800,- Kč
 • Upomínkové předměty: 200,- Kč

Pokud sečteme tyto položky, získáme velmi hrubý odhad nákladů na jeden 60 minutový let balonu se čtyřmi pasažéry. Pokud chceme získat cenu za letenku, vydělíme celkové náklady cca 16 450,- Kč čtyřmi a získáme sumu 4 112,- Kč.